Про мультики
1. Губка Боб
*Спочатку шоу назвали SpongeBoy, але таке ім'я вже було зарегестіровано, і тоді Губку перейменували уСпанч Боба 40 дірок. Автором і творцем Спанч Боба є Стівен Хілленберг, колишній морський біолог і вчитель, який навчився мультиплікації в школі мистецтв. Як і Спанч Боб, він колись працював і кухарем у ресторані морепродуктів.
2. Сімпсони
* Пиво під маркою «Дафф» вироблялося в Південній Австралії з 1990 по 1996 роки. Коли з'ясувалося, що назва без дозволу запозичена з Сімпсонів, випуск припинили. Ціна цього пива доходить зараз до 10 тисяч доларів за коробку, тоді як у виробника коробка коштувала 24. Прем'єру «Сімпсонів » в Анголі прорекламували за допомогою образу «африканської» сім'ї Сімпсонів. Місцеве рекламне агентство змінило зовнішній вигляд персонажів, щоб вони нагадували ангольську сім'ю. На рекламних плакатах, присвячених першому показу «Сімпсонів» африканською телекомпанією, всі члени сім'ї намальовані «темношкірими» і взутими в шльопанці.
3. Повернення блудного папуги
* Сюжет мультфільму дитячі психологи використовують для вирішення конфліктних ситуацій з підлітками. Папуга Кеша давно став комерційним брендом, який активно розкручується правовласниками і піратами. Так, створені відеоігри (наприклад, «Свободу папугам!» і «Кеша в світі казок»), розмальовки тощо. Популярність мультфільму спонукала А. Курляндського на написання книги, до якої увійшли повісті «Ви не были на Таити?», «А нас и тут неплохо кормят!» і «Прелестно!»
4. Вінні - Пух
*У радянському мультфільмі Вінні-Пуха озвучував Євген Леонов. Для досягнення більшої комічності мова артиста була прискорена приблизно на 30%. Якщо зменшити швидкість на це значення, можна почути звичайного Леонова.
5. Міккі Маус
Уолт Дісней, творець Міккі Мауса, боявся мишей.
Міккі-Маус отримав зірку на алеї слави в Голлівуді
The Walt Disney Company бореться за неприпинення охорони авторських прав на образ Міккі Мауса, вартість якого в 2008 році оцінюють в суму понад три мільярди доларів США. Через діяльність компанії, спрямованої на періодичне продовження термінів охорони майнових авторських прав, через якого Міккі Маус до 2008 року так і не став громадським надбанням.
6. Мадагаскар
Бюджет - 78 млн $
В оригіналі зебру Марті озвучує афроамериканець, голос якого, за задумом режисера, повинен був надати багатьом його фразам певний «негритянський» сенс і нотки американської сатири, тому у перекладній версії деякі жарти Марті спочатку виявилися незрозумілими для глядачів.
7. Скрудж МакДак
*У 2007 році міська рада міста Глазго включила Скруджа Макдака до списку видатних городян. Скрудж Макдак очолив у 2007 році список п'ятнадцяти найбагатших вигаданих персонажів за версією журналу Forbes. Як пояснили укладачі списку, це було пов'язано із зростанням цін на золото (у 2005 і 2002 роках Скрудж посідав шосте і четверте місця відповідно).
8. Шрек
* При записі реплік персонажів актори ніколи не зустрічалися - кожен з них працював окремо, а репліки їх партнерів вимовляв асистент. Рухи Віслюка у фільмі були змодельовані аніматорами на основі рухів собаки - за винятком сцени погоні на початку фільму, в якій рухи Віслюка були змодельовані на основі рухів кролика.
* Перед випуском на екрани картину показали групі юристів, які повинні були визначити, чи зможе компанія Уолта Діснея подати до суду за нетрадиційне використання образів з їх мультфільмів.
9. Кунг-Фу Панда
*Імена основних героїв обрані з реальних слів китайської мови. «Шифу» означає «вчитель», «Тай Лунг» - «великий дракон», «Угвей» - «черепаха». У китайській локалізації фільму Майстера Журавля озвучував Джейсі Чан (син Джекі Чана).
10. Вольт
* Для створення зовнішнього вигляду Вольта використовувалися образи різних порід собак, але за основу дизайнерами була взята американська біла вівчарка. Десь за два-три місяці до закінчення робіт над мультфільмом кілька аніматорів-чоловіків вирішили не голитися, поки все не закінчать. Із солідарності ідею підтримали всі чоловіки, які працювали над мультфільмом, включаючи режисерів. До кінця цієї «акції» багато чоловіків обзавелися солідними бородами.
* Придумавши образи героїв, творці фільму спочатку знайшли акторів для озвучування, а потім вже по їх голосу створювали персонажів.
* Тривимірну модель хом'яка Ріно в пластиковій кулі мультиплікатори створювали за образом домашньої шиншили продюсера Джона Лассетера.
* В англійській версії мультфільму Вольт зветься "Болт" (можна перекласти як «Блискавка»). У нашому варіанті «Болт» вимовляється досить грубувато, тому авторам перекладу довелося поміняти ім'я головного героя на "Вольт". Блискавка, намальована на боці пса тільки підтвердила правильність вибору.
11. Ну, постривай !
* Свою знамениту зачіску і характерну зовнішність Вовк придбав тільки у другому випуску мультфільму. У першому випуску його зачіска і зовнішність відрізняється від звичного глядачам варіанту. Вовк вміє грати на гітарі (а також на гуслях, хоча й у сні) і співати хрипким голосом в манері Висоцького. Непогано танцює. Грамотно катається на лижах і ковзанах. Погано водить машину і мотоцикл. Набагато краще працює з автокраном, комбайном та іншими подібними механізмами. Судячи по стилю життя Вовка (його одягу, обстановці в його кімнаті та іншого), постійної роботи він не має, але періодично добре заробляє на «шабашках», тому може дозволити собі досить дорогі у ті часи речі (гарний новий мотоцикл «Ява»), хоча трапляються і безгрошові періоди.
12. Жив-був пес
* Бронзовий пам'ятник Вовкові вагою близько 200 кг був споруджений в Томську в 2005 році. Автори - ливарник Максим Петров і консультант - художник Леонтій Усов. Вовк може вимовляти вісім фраз («Щас спою!», «Бог в помощь!», «Ну, ты заходи, если что!» Тощо). Творці фільму згадують про особливості створення персонажа Вовка. Спочатку в мультфільмі він був намальований не таким, як ми його знаємо. Однак при озвучуванні ролі цього героя Арменом Джигарханяном виявилося, що зображений персонаж не підходив до голосу актора, після чого Вовк був перемальований, і з'явився той герой мультфільму, якого і побачив глядач.
13. Рататуй
* У Ремі промальовано 1,15 мільйона волосків, у той час як у Колетт 115 тисяч волосся. Середньостатистична людина має близько 110 тисяч волосся. Щоб створити реалістичний вигляд смітника, художники сфотографували і дослідили реальні продукти гниття. П'ятнадцять різних видів продуктів, таких, наприклад, як яблука, ягоди, банани, гриби, апельсини, брокколі і салат, були залишені гнити, а потім їх сфотографували. У ході початкового дизайну персонажів скульптор створив дев'ять глиняних скульптур Ремі.
* Мультфільм номінований на 5 номінацій
премії «Оскар», у тому числі «Кращий анімаційний фільм 2007 року».
Комментариев нет:
Отправить комментарий