Нагороди у сфері мультиплікації

Нагороди у сфері мультиплікації

Як і в будь-якій інший формі мистецтва, в анімації присуджують нагороди за видатні досягнення. Оригінальні нагороди за анімацію видавалися академією кінематографічних мистецтв і наук для анімованих короткометражних фільмів з 1932 року, з 5-ї церемонії нагородження «Оскарами». Першим лауреатом премії Американської кіноакадемії була короткометражка «Квіти і дерева» виробництва Walt Disney Productions і United Artists. Проте, премія Американської кіноакадемії за повнометражний мультиплікаційний фільм була заснована тільки в 2001 році, її вперше отримав під час 74-ї церемонії вручення нагород (2002 рік) фільм «Шрек» виробництва DreamWorks і Pacific Data Images. З того моменту Disney / Pixar зробили найбільшу кількість фільмів, як тих, які перемогли, так і висунутих на здобуття даної премії.

Премія Американської академії кінематографічних мистецтв і наук існує з 1929 року. Вручали її за вклад у кіномистецтво. З 1940 року премія відома як «Оскар». І, до речі, у 1929 році було тільки п’ять номінацій, а зараз їх 24.

Номінація за найкращий анімаційний короткометражний фільм з’явилася у 1932 році. А номінація за найкращий анімаційний повнометражний фільм аж у 2002. Проте, до цього часу сім мультфільмів отримали «Оскар» за кращу пісню та саундтрек. А «Історія іграшок» у 1996 році отримала спеціальну премію за особливі досягнення. 

Всього за роки існування номінації «Найкращий анімаційний повнометражний фільм» було нагороджено 18 мультфільмів. А всього «Оскар» отримали 27 повнометражних мультфільмів.

Тож давайте розглянемо їх:

1

Шрек (Shrek, 2001)

DreamWorks Pictures

Цей мультфільм складно переоцінити, адже Шрек першим відверто висміяв мультфільми про принцес та інші казкові історії. У стрічці, окрім перекручених сюжетів з популярних казок, повно відсилань і до масової культури: від Джекі Чана, Матриці та WWA до картини Народження Венери.

Саме ці знайомі сюжети і місцями чорний або вульгарний гумор, незрозумілий дітям, зробив цей мультфільм настільки популярним серед дорослої аудиторії. А пісня Smash Mouth - All Star донині викликає захват в очах тих, хто виріс на мультфільмах про Шрека.

Окрім того, це перший анімаційний фільм, який отримав Оскар.

2

Віднесені привидами (千と千尋の神隠し, 2002)

Studio Ghibli

Стрічку вважають найкращою роботою Хаяо Міядзакі. У липні 2020 року вона займала 27 позицію в списку кращих фільмів за версією користувачів IMDb і входила в Топ-5 аніме-фільмів на Rotten Tomatoes.

Як і більшість робіт цього режисера, Віднесені привидами - складна картина, деякі моменти якої стають зрозумілі тільки при повторному перегляді. Однак саме такі деталі й роблять цей мультфільм улюбленцем публіки.

Окрім Оскара, за який цей анімаційний фільм боровся зі Спіритом, Ліло і Стічем і Льодовиковим періодом, мультфільм має ще 28 різних нагород.

3

У пошуках Немо (Finding Nemo, 2003)

Pixar Animation Studios



Ідея цього мультфільму виникла у майбутнього творця стрічки ще в дитинстві після відвідин дантиста. Роздивляючись великий акваріум у кабінеті лікаря, Ендрю Стентон фантазував про те, що риби хотіли б утекти з акваріума та повернутися в океан.

Через багато років, потрапивши на роботу в Pixar, він повернувся до цих думок, доповнивши ідею досвідом виховання свого сина. У результаті ми отримали один з культових мультфільмів ХХI століття.

Мультфільм став настільки успішним, що крім статуетки Оскар і статусу найбільш комерційно успішного проєкту студії, отримав відеогру за своїми мотивами та сиквел У пошуках Дорі.

4

Суперсімейка (The Incredibles, 2004)

Pixar Animation Studios

Концепція Суперсімейки бере початок ще в 1993 році, коли Бред Берд зробив перші начерки плану мультфільму. Свою стрічку Берд створив як данину поваги коміксам і шпигунським фільмам 1960-х, на яких він виріс.

Ця історія втілила багато анімаційних нововведень: вона була довшою, ніж будь-який попередній мультфільм студії Pixar, в ній було вчетверо більше локацій, аніматори створили більш реалістичну шкіру для своїх персонажів і ще багато подібного.

Берд зізнався, що у студії «коліна тремтіли від важливості Суперсімейки», проте фільм став «пам'ятником» таланту аніматорів студії, які захопилися викликами людським умінням і винахідливості, що з'явилися перед командою під час зйомок.

5

Рататуй (Ratatouille, 2007)

Pixar Animation Studios



Ще один повнометражний анімаційний фільм Бреда Берда, задуманий Джоном Пінкава ще в 2000 році. Сюжет, який об'єднав несумісні високу кулінарію елітного ресторану та цілу зграю щурів, не міг не зацікавити студію, режисера і глядачів.

Для передачі атмосфери столиці високої кухні знімальна команда вирушила на тиждень у Париж, щоб відчути місто, його жителів і, звичайно, кулінарію.

Як і попередні роботи цієї анімаційної студії, Рататуй отримав багато позитивних відгуків, хороший рейтинг і великий прибуток.

6

ВАЛЛ-І (WALL · E, 2008)

Pixar Animation Studios



Ця стрічка - робота Ендрю Стентона, чий попередній мультфільм У пошуках Немо теж отримав Оскар. Окрім того, за версією журналу Time, анімаційний фільм став кращою стрічкою десятиріччя. У цілому мультик отримав 45 нагород і номінувався ще на 39.

Милий мультфільм про робота ВАЛЛ-І є, однак, дуже глибокою картиною, яка піднімає важливе питання про екологію. Випущена в 2008 році, стрічка випередила тренд на еко-активізм, який набрав популярності в 2019.

7

Вперед і вгору (Up, 2009)

Pixar Animation Studios

У 2009 році мультфільм Вперед і вгору зібрав 723 млн доларів касових зборів по всьому світу і став другим найбільш успішним комерційним проєктом студії після мультфільму У пошуках Немо. Окрім Оскара анімаційний фільм отримав Золотий глобус, Teen Choice Award і премію Національної ради кінокритиків США.

Зовнішність і характер головного героя Карла Фредріксена «списані» зі знаменитих голлівудських акторів Спенсера Трейсі, Волтера Меттау і Джеймса Вітмор. А головного «лиходія», Чарльза Мунца, у мультфільмі звуть так само, як і продюсера, який в 1928 році вкрав у Волта Діснея права на його популярний мультсеріал.

8

Супер шістка (Big Hero 6, 2014 року)

Walt Disney Studios Motion Pictures

Цей мультфільм був знятий за мотивами однойменного коміксу Marvel, хоча сюжет значно відрізняється від першоджерела.

Мультфільм був досить складним у створенні, адже в стрічці бере участь 700 оригінальних персонажів (в середньому це число коливається в районі 200-300), а для того, щоб заповнити все місто різними рекламними плакатами та вивісками, художнику довелося працювати над ними два роки. Це вже не кажучи про те, що заради реалістичності Беймакса творці мультфільму неодноразово зверталися за допомогою роботобудівельників і фізиків.

Як і інші стрічки Walt Disney Studios, Супер шістка рясніє невеликими відсиланнями до популярних мультфільмів студії.

9

Думками навиворіт (Inside Out, 2015)

Walt Disney Pictures, Pixar Animation Studios



Думками навиворіт- мультфільм досить складної конструкції, адже творцям довелося не тільки детально вивчити психологію та людські емоції, але й логічно зв'язати в кадрі дії дівчинки, і все, що паралельно відбувається в її голові.

У 2015 році Pixar випустила фрагмент короткометражки Перше побачення Райлі? (Riley's First Date?), яка продовжує сюжет Думками навиворіт.

Цей спільний проєкт студій Disney і Pixar посів десяте місце в списку найбільш прибуткових мультфільмів всіх часів.

10

Зоотрополіс (Zootopia, 2016)

Walt Disney Animation Studios

Хоча в світі мультфільм отримав середні збори, в Україні Зоотрополіс став найкасовішим анімаційним фільмом за всю історію прокату, а також п'ятим найкасовішим проєктом серед усіх фільмів за всі роки.

З точки зору анімації тварин, стрічка зробила великий крок вперед, але, звичайно, не змогла відмовитися і від старих усім знайомих образів. Мера міста творці змалювали з Муфаси (Король Лев), а лис Нік був «списаний» з діснеївського Робіна Гуда, який теж був лисицею.

Окрім уже звичних відсилань до мультфільмів студії, у Зоотрополісі є дуже багато пародій на реальні компанії, наприклад, Just Zoo It - Just Do It (відомий слоган Nike), Bearberry - Burberry, Snarlbucks - Starbucks, Zoogle - Google, Preyda - Prada, ZNN - CNN, Catsio - Casio, Zuber - Uber.

11

Коко (Coco 2017)

Walt Disney Pictures, Pixar Animation Studios



Цей мультфільм став дебютом студії Pixar у музичному жанрі.

І хоча ідея стрічки з'явилася ще в 2010 році, робота зайняла досить багато часу. Справа в тому, що творці кілька разів їздили до Мексики, щоб краще зрозуміти витоки свята Мертвих, перейнятися народним мистецтвом, символікою та атмосферою. Окрім того, викликом стали персонажі-скелети, з якими студія раніше не працювала. Однак, незважаючи на всі труднощі, глядачі таки побачили правдоподібних жителів загробного світу, що складаються з 127 кісток кожен.

Анімаційний фільм полюбився широкій публіці та зайняв 75 позицію в рейтингу кращих фільмів всіх часів за рейтингом IMDb.

12

Людина-павук: Навколо всесвіту (Spider-Man: Into the Spider-Verse, 2018)

Sony Pictures Animation, Columbia Pictures



Над створенням цього супергеройського мультфільму про Майлза Моралеса працювала рекордна для студії кількість аніматорів - 140 осіб. Стрічка стала настільки популярною як серед дитячої, так і серед дорослої аудиторії, що згодом Sony Pictures Animation оголосили про розробку сиквела і декількох спін-оффов.

Анімаційний фільм отримав не тільки статуетку Оскар, але й виграв премії Золотий Глобус, БАФТА та Товариства кінокритиків Нью-Йорка. Станом на липень 2020 року Людина-павук: Навколо всесвіту зайняв 65 позицію в списку кращих стрічок за рейтингом IMDb.

13

Історія Іграшок 4 (Toy Story 4, 2019)

Walt Disney Pictures, Pixar Animation Studios



Як не дивно, четверта частина цієї культової серії мультфільмів стала першою, що отримала Оскар, хоча й найменш улюбленою серед публіки. Найбільш рейтинговими є перша та третя частини. Однак четверта досить символічна, адже вона вийшла через 25 років після першої частини та була орієнтована на вже дорослу аудиторію, яка виросла на історії Базза Лайтера, ковбоя Енді й інших іграшок.

У кожному мультфільмі Pixar певним чином з'являється номер A113, який відповідає номеру класної кімнати, в якій навчалися головні аніматори студії Джон Лассетер, Бред Берд, Піт Доктер і Ендрю Стентон в школі CalArts. В Історії Іграшок це номер водійських прав на склі машини мами Енді.

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий